20 Mart 2014

AVANTAJLARIN EN ANLAMLISI MÜZEKART

YİNE VE YİNE HERKESE 

tatillerimizi millet olarak yemek-içmek ve denize girmek ekseninde geçiren bir milletiz malum... ne yalan söyliyim çoğu zaman benim için tatil ; tüm sorumluluklarımı sorumsuzca bir kenara bırakıp özgürce boş vakit geçirmek; hatta sadece yatıp uyumak demek..buna ihtiyacım var çünkü...kendimle baş başa kalmaya...
amaaaaa...
insan artık 40larına yaklaştığında; hele de 2 gence annelik ediyorsa tatilin nitelik ve niceliği okadar değişiyor ki; siz ne kadar özenseniz de o sıkı sıkıya bağlı olduğunuz sorumluluklardan vazgeçemiyorsunuz :)
 müthiş kültürel kaynaklarımız ve bulunduğumuz eşsiz coğrafyanın bize bahşettiği nimetleri,sahip olduğumuz maddi ve manevi zenginlikleri çocuklarınıza tattırmak ve sahiplenme duygularını geliştirmelerini sağlamak için kültür gezileri-tatilleri önem kazanmaya başladı bizim de hayatımızda...
eeee...
ülkemizin acı gerçeklerinden biri de; kültüre ait ne varsa çok pahallı olduğudur... 
müzeler,saraylar,ören yerleri,antik kentler,doğal oluşumlar, yeraltı-yerüstü şehirleri..inanılmaz bir kültür deryası bizim ülkemiz ama anacım dedik ya; pahallı !!!
işte bu noktada MÜZEKART devreye gitiyor....
geçen yıl pamukkale gezimiz sırasında edindiğim kartımla tüm şehri sadece 1 müze fiyatına gezdiğimi söylesem inanır mısınız bilem ama bence devletin vatandaşına yaptığı en güzel ''kıyaklardan'' biri bu müzekart...senesi dolmadan bu sömestrde değerlendiririm diye düşündüm ancak sağlık ve ailevi sebepler yüzünden ben deniz kapı dışarı çıkmayınca süresi doldu ve tam atacakken bu postu hazırlamak geldi aklıma bilinçlendirmek babında...


dinlenmek,eğlenmek de ihtiyaç ve ruhu doyuran şeyler...ancak hiçbir keyif sahip olduğumuz değerleri tekrar tekrar keşfedip çocuklarımıza bu sahiplenme duygusunu aşılamanın yerini tutamaz kanımca..
KENDİNİZE VE ÇOCUKLARINIZA BİR İYİLİK YAPIN VE SENEDE HİÇ DEĞİLSE 1 MÜZE-SARAY GEZİN...ÜSTELİK BUNU GAYET MAKUL FİYATLARA YAPABİLMEK DE MÜMKÜN MÜZE KART'LA..
STANDART KART 35,PLUS 50 TLsizlere bu bilgiyi aktardıktan sonra benim kart da miyadını doldurup cüzdanda yerini yenisine bırakır..
sevgiyle kalın bebişlerim :)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder